LinkedIn vjerovatno već dobro poznajate kao platformu gdje možete da se povežete sa profesionalcima iz vaše industrije i izgradite svijest o vašem brendu. Međutim, možda niste znali da je LinkedIn i izuzetno moćna platformu za reklamiranje, koja je posebno korisna za kompanije koje se bave B2B poslovanjem.
Iako su Facebook i Instagram platforme o kojima se znatno više priča u medijima, LinkedIn je u poslednjih nekoliko godina imao nevjerovatan rast i procjenjuje se da oko 10% ukupne svjetske populacije danas ima profil na ovoj društvenoj mreži.
LinkedIn korisnici u prosjeku rade na višim pozicijama i imaju duplo veću platežnu moć u odnosu na korisnike ostalih društvenih mreža. Takođe, korisnici koji aktivno koriste ovu platformu uglavnom nisu veoma aktivni na ostalim društvenim mrežama tako da LinkedIn reklamiranjem možete doći do publike koje vaše Facebook reklame ne dostižu.
LinkedIn reklamiranje omogućava mikrotargetiranje korisnika po kompaniji u kojima rade, poziciji u kompaniji i još mnogo toga, što ga čini idealnim za targetiranje ljudi na ključnim pozicijama.
Sve ovo znači da, ako poslujete u B2B prostoru, jednostavno morate biti na LinkedIn-u.
U novom vodiču saznajte:
- Koje vrste LinkedIn kampanja postoje?
- Kako da otvorite LinkedIn nalog za reklamiranje?
- Kako da kreirate vašu prvu LinkedIn reklamnu kampanju?
Vrste Linkedin kampanja
Trenutno postoji šest glavnih vrsta LinkedIn reklama:
- Sponsored Content reklame
- Tekstualne reklame
- Message reklame
- Display reklame
- Dinamičke reklame
- Lead Generation reklame
Sponsored Content
Sponsored Content reklame vam omogućavaju da promovišete objave sa LinkedIn stranice i targetirate vašu ciljnu publiku. Ove reklame se prikazuju u LinkedIn feed-u u zajedno sa organskim (neplaćenim) objavama.
Sponsored Content reklame su dostupne u 4 formata:
- Single Image
- Carousel Image
- Video
- Single Job
Za razliku od ostalih LinkedIn reklama koje se prikazuju na vrhu stranice ili pored feed-a, velika prednost sponzorisanih objava je što se pojavjuju u feed-u gdje korisnici najviše obraćaju pažnju na reklame. Takođe vam omogućavaju da koristite veće slike i više teksta da biste podstakli korisnike da kliknu na oglas.
Direct Sponsored Content reklame se mogu kreirati od novih objava i objavljenih LinkedIn članaka. Za razliku od regularnih objava, ovi članci se ne pojavljuju na vašoj LinkedIn stranici i prikazuju se samo publici koju ste targetirali kampanjom.
Ova vrsta kampanje vam omogućava da prikažete članke samo određenim ljudima a ne cijeloj vašoj publici i korisna je ako iz nekog razloga ne želite da svi vide vaš sadržaj. Direct Sponsored Content kampanje su takođe odlične za testiranje jer možete da ih prikažete manjoj testnoj publici i testirate reakcije prije nego što krenete sa glavnom kampanjom.
Tekstualne reklame
Tekstualne reklame su brze i jednostavne za podešavanje i upravljanje. Omogućavaju usmjeravanje korisnika ka vašem sajtu ili LinkedIn stranici.
LinkedIn tekstualne reklame prikazuju se samo na desktop i laptop uređajima sa strane feed-a i u LinkedIn messenger-u. Prepoznaćete ih po zaglavlju “Ads You May Be Interested In” ili “Promoted”.
Ove reklame nemaju tako dobru poziciju kao Sponsored Content, ali zbog toga obično imaju daleko niži CPC (cost per click).
Uz dobru kombinaciju vizuala i teksta, tekstualne reklame mogu biti veoma efektivne.
Message reklame (ranije poznate kao Sponsored InMail)
Message reklame vam omogućavaju da šaljete personalizovane poruke ciljanim LinkedIn korisnicima putem LinkedIn Messengera, a prikazuju se na isti način kao i obične poruke. Možete u potpunosti prilagoditi naslov, tekst i poziv na akciju poruke.
Plaćaju se po poslatoj poruci i možete targetirati korisnike na svim uređajima.
Svakom LinkedIn korisniku može se poslati samo jedna Message poruka u roku od 45 dana. Ovaj sistem osigurava da korisnicima ne stiže previše reklamnih poruka u inbox, tako da je veća vjerovatnoća da će se vaša poruka istaći ako se odlučite za ovu vrstu reklamiranja.
Pored toga, Message reklame se šalju korisnicima samo kada su aktivni na LinkedIn-u. To znači da korisnicima poruke stižu onda kada je najveća vjerovatnoća da će ih oni vidjeti i stići će im na sami vrh Inbox-a.
Conversation reklame su podtip Message reklama koje vam omogućavaju da sa potencijalnim kupcima komunicirate na personalizovaniji način kroz nešto što LinkedIn zove “choose your own path”.
Na primjer, pomoću ovih reklama možete kreirati mini prodajne lijevke ili upitnike gdje korisnicima nudite nekoliko početnih opcija i nakon toga im se otvaraju novi koraci u skladu sa opcijama koje odaberu.
Display reklame
Display reklame možete vidjeti na desnoj strani ili iznad Feed-a kada ste prijavljeni na vaš LinkedIn nalog.
Možete ih koristiti da privučete korisnike na vaš sajt, ali i da prikupite više pratioca za vašu LinkedIn stranicu ili privučete nove članove LinkedIn grupe. Display reklame se plaćaju na bazi CPM-a (cijene za hiljadu prikaza).
Dinamičke reklame
Dinamičke reklame se mijenjaju u skladu sa korisnicima koji ih gledaju i glavna prednost im je personalizacija. Koristeći podatke sa LinkedIn profila, mogu se upotrijebiti za veoma detaljno targetiranje i kreiranje reklama koje izgledaju kao da su pravljene baš za osobu koja ih gleda.
Na primjer, na tim reklamama se može pojaviti ime i slika LinkedIn korisnika koji ih vidi.
Ova dodatna personalizacija je odličan način da privučete pažnju korisnika. Iako vam ovo može djelovati kao pretjerano zadiranje u privatnost, većina korisnika pozitivno reaguje na dodatnu personalizaciju pa preporučujem da testirate ovu vrstu kampanje i uporedite rezultate sa ostalim kampanjama.
LinkedIn dinamičke reklame su dostupne u tri formata:
- Follower – Ovaj format vam omogućava da promovišete LinkedIn stranicu i podstiče korisnike da vas zaprate.
- Spotlight – Omogućavaju vam da predstavite vaš proizvod, uslugu, događaj ili sadržaj. Kada korisnici kliknu na vaš oglas, otići će na sajt koji ste odabrali prilikom kreiranja kampanje.
- Jobs – Služi da podstaknete relevantne kandidate da se prijave za posao u vašoj kompaniji. Možete da promovišete jedan ili više oglasa za posao i targetirate baš one LinkedIn korisnike koji imaju vještine i iskustvo koje tražite.
Lead Generation reklame
Lead Generation reklame služe da prikupite kontakt podatke (email, broj telefona i slično) od potencijalnih korisnika a za uzvrat im obično nudite neki sadržaj poput pdf-a sa korisnim informacijama, vodič itd.
Odličan su način da prikupite kontakt informacije i podatke pripadnika vaše ciljne grupe.
Za sve navedene vrste LinkedIn reklama specifikacije možete naći ovdje.
Takođe je bitno da napomenem da LinkedIn platforma trenutno ne podržava reklamiranje ni na jednom ex yu jeziku tako da ćete kampanje vjerovatno kreirati na engleskom jeziku. Listu trenutno podržanih jezika možete pogledati ovdje.
Za reklamiranje na LinkedIn platformi vam nije neophodna LinkedIn stranica, ali je potrebna za neke tipove kampanja. Ukratko ćemo proći kroz kreiranje stranice prije nego što pređemo na kreiranje LinkedIn naloga za reklamiranje.
Kreiranje LinkedIn stranice
Da kreirate vašu LinkedIn stranicu, prijavite se na LinkedIn profil i kliknite na “Work” ikonicu u gornjem desnom uglu.
Pojaviće se meni sa desne strane ekrana. Odaberite “Create a Company Page”.
Odaberite tip stranice, u većini slučajeva će to biti “Small Business” (za manje od 200 zaposlenih).
Nakon toga je potrebno da unesete podatke o vašoj stranici i kompaniji i dodate logo. Nakon što sve popunite, pri dnu stranice potvrdite da ste ovlašćeni za kreiranje stranice i kliknite na “Create Page” dugme.
Ako želite možete dodati lokaciju kompanije, opis, prvu objavu i naslovnu sliku da malo uljepšate stranicu i učinite da izgleda kompletnije.
To je sve, uspješno ste kreirali vašu LinkedIn stranicu.
Kreiranje LinkedIn naloga za reklamiranje
LinkedIn reklamne kampanje kreirate putem LinkedIn Campaign Manager-a. Prijavite se pomoću vašeg LinkedIn naloga, kliknite na “Create Account“ u gornjem lijevom uglu i biće vam ponuđeno da unesete ime naloga za reklamiranje i valutu u kojoj želite da se troškovi reklamiranja obračunavaju.
Odabranu valutu ne možete izmijeniti kasnije.
Poželjno je da sa nalogom uvežete i vašu LinkedIn stranicu. Ako već imate stranicu unesite naziv ili URL stranice u treće polje na ovom ekranu ili kliknite na “Create new LinkedIn page” da kreirate novu stranicu.
Kada sve popunite, kliknite na “Save” dugme.
Podešavanje sredstva plaćanja
Preporučujem da odmah dodate sredstvo plaćanja. Kliknite na ime vašeg naloga za reklamiranje u gornjem desnom uglu i onda na Billing Center.
Kliknite na “Add Credit Card”, unesite podatke kartice koju želite da koristite kao sredstvo plaćanja i kliknite na “Review Order”.
Nakon što podesite sredstvo plaćanja, vratite se na nalog za reklamiranje.
Podešavanje LinkedIn kampanje
Na sljedećem koraku moći ćete da kreirate Campaign Group (grupu kampanja). Struktura LinkedIn kampanja je slična kao struktura Facebook i Google Ads kampanja ali je terminologija malo drugačija.
LinkedIn je automatski kreirao Default Campaign Group za vas tako da o tome trenutno ne morate brinuti. Otvorite taj Campaign Group i onda kliknite na dugme “Create Campaign”.
Otvoriće vam se panel za kreiranje kampanje. Na prvom koraku će vam se prikazati i Campaign Group pod kojim se kampanja nalazi. Tu ne morate ništa mijenjati, ali imate opciju da promijenite Campaign Group ili kreirate novi.
Dodijelite naziv kampanji u gornjem lijevom uglu i kliknite na “Next”.
Na drugom koraku birate glavni cilj kampanje. Imamo sedam ciljeva koji su podijeljeni u tri kategorije u zavisnosti od toga u kojoj fazi kupovnog ciklusa se korisnici koje ciljamo nalaze.
1. Awareness
U Awareness fazi se nalaze korisnici koji prvi put otkrivaju vašu kompaniju, proizvod ili uslugu. U ovoj fazi je dostupan samo Brand Awareness cilj koji birate ako želite da korisnici saznaju više o vama i onome što nudite.
2. Consideration
Korisnici koji su u Consideration fazi još uvijek nisu zainteresovani za kupovinu ali vjerovatno upoređuju vašu ponudu sa konkurencijom ili eventualno čekaju popust da bi kupili.
U okviru ove faze dostupna su tri cilja:
Website visits – koristite ako želite da dovedete korisnike na vaš sajt.
Engagement – koristite kada želite više reakcija i komentara na vašim objavama ili da povećate broj pratilaca LinkedIn stranice.
Video views – ovaj cilj je idealan ako želite da što više ljudi vidi vaš video sadržaj.
3. Decision
Decision je poslednja faza kupovnog procesa i korisnici u ovoj fazi donose odluku da kupe. Ciljevi koji su dostupni u Decision fazi su:
Lead Generation – prikupite kontakt informacije od potencijalnih kupaca putem LinkedIn lead forme.
Website Conversions – ovaj cilj odaberite ako želite da korisnici preduzmu neku akciju na vašem sajtu poput popunjavanja kontakt forme, prijave itd.
Job applicants – koristite ako imate otvorene pozicije u vašoj firmi i želite da privučete nove kandidate za posao.
U zavisnosti od cilja koji odaberete, zavisiće i vrste kampanja koje možete kreirati.
Najčešće vrste LinkedIn kampanja sa kojima ćete se vjerovatno susretati su Sponsored Content, Message, Dinamičke i Lead Generation. U ovom tekstu ćemo proći kroz kreiranje Sponsored Content kampanje a u nekim budućim tekstovima ću vam pokazati kako da kreirate i ostale vrste kampanja.
Kreiranje Sponsored Content kampanje
Cilj
Sponsored Content kampanje se trenutno mogu kreirati sa četiri cilja: website visits, engagement, video views (za video sadržaj) i lead generation (pomoću lead formi).
Za naš primjer ćemo odabrati website visits cilj.
Sljedeći korak je definisanje ciljne publike za kampanju.
Ciljna publika
Predlažem da detaljno istražite sve opcije za targetiranje jer ih ima mnogo.
Osim standardnih oblika targetiranja poput lokacije, pola i starosti, LinkedIn omogućava targetiranje korisnika i prema:
- Nazivu, industriji i/ili veličini kompanije u kojoj rade
- Nazivu radnog mjesta, funkciji u kompaniji i radnom iskustvu
- Stepenu obrazovanja, oblastima studiranja i institucijama na kojima su studirali
- Kompanijskim konekcijama i followerima
- Članstvu u LinkedIn grupama, interesovanjima i vještinama
Takođe možete koristiti i remarketing publiku o čemu više možete da saznate u mom LinkedIn remarketing vodiču.
Format
Nakon toga odaberite format koji želite da koristite. Kao što sam ranije spomenuo, za Sponosored Content kampanju možete koristiti single image, carousel, video i single job formate.
LinkedIn Audience Network
LinkedIn Audience Network vam omogućava da dodatno proširite targetiranje. Iako generalno ne preporučujem partnerske mreže (poput Google-ovih), LinkedIn Audience Network primarno uključuje strane medijske kuće pa ova opcija može biti korisna ako targetirate tržišta Zapadne Evrope ili Sjeverne Amerike.
Ako ne želite da se vaše reklame prikazuju u određenim industrijama na Linkedin partnerskim sajtovima, možete isključiti neke od ponuđenih kategorija.
Budžet i raspored prikazivanja
Ovdje određujete dnevni, ukupni budžet ili kombinaciju i vrijeme pokretanja i završetka kampanje. Lično preferiram ukupni budžet radi lakše kontrole troškova.
Licitiranje (bidding)
Za Sponsored Content kampanje na raspolaganju su nam Landing Page Clicks i Impressions kao ciljevi za optimizaciju licitiranja. Landing Page Clicks je relevantniji rezultat pa preporučujem da uvijek birate tu opciju u odnosu na Impressions. Impressions generalno izbjegavajte jer vam impresije ništa ne znače ako neko ne klikne i ne preudzme željenu akciju.
Strategije licitiranja koje su nam ovdje na raspolaganju su:
Maximum delivery – automatizovana strategija licitiranja koja automatski licitira uz što efektivnije trošenje budžeta. Ova strategija može optimizovati licitiranje za klikove, impresije, leadove i konverzije u zavisnosti od cilja kampanje.
Maximum delivery kampanje se naplaćuju na CPM bazi (cijena za hiljadu klikova) i ne dozvoljavaju ograničavanje cijene po željenoj akciji (kliku, leadu…). Iako LinkedIn preporučuje ovu strategiju licitiranja, po meni nije najbolja jer nemate direktnu kontrolu nad trošenjem budžeta.
Target cost – omogućava vam da ograničite trošak po rezultatu. LinkedIn automatski optimizuje trošak po rezultatu za maksimalne rezultate uz prosječan trošak po rezultatu niži od sume koju odaberete. Prosječni dnevni budžet takođe neće nikad premašiti ciljane troškove kampanje za više od 30%.
Ova strategija može odrediti trošak po impresiji, kliku ka sajtu, engagement-u ili video pregledu u zavisnosti od cilja kampanje. Ovo je strategija koju najčešće koristim i preporučujem jer omogućava dobru kontrolu budžeta a u isto vrijeme ima benefite poluautomatske optimizacije.
Manualno licitiranje – omogućava da odredite tačan iznos koji ste spremni da date za rezultat. Manualno licitiranje može se naplaćivati po prikazu, kliku, engagement-u, poslatoj poruci ili video pregledima u zavisnosti od cilja kampanje, formata oglasa i cilja za optimizaciju.
Ovaj oblik licitiranja vam daje najveću kontrolu nad budžetom, ali često ograničava potencijalne rezultate pa ne preporučujem da ga koristite.
Nakon što prođete kroz sva ova podešavanja, sa desne strane ćete moći vidjeti očekivane rezultate u skladu sa targetiranjem i budžetom koje ste odabrali.
Prije nego što pređemo na poslednji korak – kreiranje same reklame, pogledajmo kako se podešavaju konverzije.
Praćenje konverzija
Konverzije su bitne akcije koje želite da korisnici preduzmu na vašem sajtu poput ispunjavanja kontakt forme, preuzimanja sadržaja, posjećivanja neke stranice itd.
Praćenje konverzija je obavezno za neke vrste ciljeva, dok je za neke opciono. Čak i kada vas cilj ne uslovljava da imate konverzije, preporučujem da za sve kampanje podesite ovu opciju. Cijela poenta digitalnog marketinga je da detaljno pratite sve kampanje i tačno znate koje rezultate ste dobili i od kojih aktivnosti.
Prije nego što postavite konverzije, potrebno je da na sajt dodate LinkedIn Insight Tag koji je u suštini LinkedIn verzija Facebook Pixel-a, samo sa znatno manje mogućnosti. U remarketing vodiču možete pronaći uputstvo za postavljanje LinkedIn Insight Tag-a na sajt.
U Conversion Tracking dijelu kliknite na “Add Conversions”.
Nakon toga odaberite koji tip konverzije želite da pratite. Odaberite približnu kategoriju. Recimo, u slučaju da želite da pratite popunjavanje kontakt forme na sajtu možete odabrati Lead.
Takođe bi bilo dobro da odredite vrijednost te konverzije kako bi mogli bolje da pratite povrat na investiciju.
Možete promijeniti i period u kome će LinkedIn računati konverziju ukoliko neko vidi ili klikne na reklamu a napravi konverziju tek u nekoj narednoj posjeti. Predlažem da tu ostavite početne postavke od 30 dana nakon klika i 7 dana nakon pregleda reklame.
Pri određivanju modela atribucije imate dvije opcije. Each campaign znači da će svakoj kampanji sa kojom su korisnici imali konakta prije konverzije biti uračunata konverzija dok Last campaign znači da će se samo posljednjoj kampanji sa kojom su imali kontakta uračunati konverzija.
Ako imate samo jednu kampanju ovdje ne morate ništa mijenjati. Za više kampanja preporučujem da idete sa Last campaign opcijom radi tačnijih podataka o broju konverzija.
Nakon toga je potrebno da odredite na koji način ćete pratiti željenu konverziju.
Use my site-wide Insight Tag
Prva opcija je da koristite LinkedIn Insight Tag.
Ako konverzije želite da računate putem posjeta određenoj adresi sajta (poput thank you stranice kada se neko prijavi ili popuni kontakt formu), odaberite ovu opciju i ispod unesite adresu ili dio adrese stranice sajta koja će se računati kao konverzija.
Use an event-specific pixel to track when there is no unique URL
Ovu opciju ćete koristiti kad god vaša konverzija nije posjeta određenoj URL adresi sajta. Koristi se kada nemate thank you stranicu nakon ispunjavanja forme, želite da pratite klikove na dugme i slično.
Kada kliknete na event-specific pixel opciju, prikazaće vam se kod koji morate dodati unutar elementa koji želite da pratite.
Kada odaberete kako ćete pratiti željenu konverziju, kliknite na dugme “Create” i vaša konverzija će biti sačuvana. LinkedIn će vas vratiti na podešavanja kampanje. Testirajte konverziju na sajtu da provjerite da li prima signal.
Ako je sve ok, pisaće vam kada je signal posljednji put primljen. Imajte na umu da je ponekad potrebno i nekoliko sati dok LinkedIn prepozna signal i konverziju možete podesiti i naknadno ako želite.
Ok, završili smo ovaj dio kampanje. Kliknite na “Next” i “Save” i na sljedećem koraku ćete moći da postavite reklamu.
Kreiranje reklame
Za Sponsored Content reklame, možete sponzorisati objave koje ste već postavili na LinkedIn stranicu ili kreirati novu reklamu.
Sponzorisanje postojećeg sadržaja
Kliknite na “Browse Existing Content“.
Odaberite objavu koju želite da promovišete i sa desne strane ekrana ćete vidjeti preview. Ako sve ok izgleda, kliknite na “Sponsor“.
Kliknite na “Next“ i to je to.
Kreiranje nove reklame
Kliknite na “Create new ad“ ili sliku u sredini.
Prvi korak je da dodijelite naziv kampanji. Korisnici ne vide taj naziv pa odaberite naziv po kome ćete tačno znati koja reklama je u pitanju. Ovo je pogotovo bitno kada imate veliki broj reklama.
Nakon toga unesite uvodni tekst reklame. Uvodni tekst može da ima maksimalno 600 karaktera ali samo prvih 150 karaktera će biti vidljivi prije nego što ljudi kliknu tako da u prvom paragrafu morate privući pažnju korisnika.
Ispod unesite link stranice na koju želite da reklama odvede korisnike. Možete i kliknuti na dugme “Scrape“ ako želite da reklama pokupi predloge teksta i vizuala sa te stranice sajta.
Nakon toga dodajte sliku (ili slike ako pravite carousel Sponsored Content kampanju). Dimenzije za single image reklamu su 1.91:1 (minimum 1200 x 627px), a za carousel su 1:1 slike (minimum 1080 x 1080px).
Naslov reklame bi trebao biti kraći od 90 karaktera kako ne bi bio odsječen na mobilnim uređajima.
Opis se uglavnom neće prikazivati korisnicima, osim ako ste uključili LinkedIn Audience Network opciju za targetiranje. Ipak popunite ovaj dio za svaki slučaj.
Jedan od najvažnijih dijelova reklame je Poziv na akciju (Call to action). LinkedIn nudi nekoliko varijacija poziva na akciju pa odaberite opciju koja najviše odgovara vašoj kampanji. Ako ne znate koju opciju da odaberete, Learn More je uvijek sigurna opcija.
Kada podesite sve opcije, sa desne strane možete vidjeti preview kako će vaša reklama izgledati na različitim uređajima.
Ako ste zadovoljni reklamom, kliknite na dugme “Create” u donjem desnom uglu.
Kliknite na “Next” da potvrdite kreiranje reklame.
Na poslednjem koraku ćete moći da pregledate sva podešavanja kampanje prije lansiranja. Ukoliko nešto želite da promijenite možete da se vratite nazad i napravite izmjenu.
Ako ste zadovoljni svim podešavanjima, kliknite na “Launch Campaign”.
To je to, upravo ste lansirali vašu prvu LinkedIn kampanju! LinkedIn uglavnom odobrava reklamu u roku od nekoliko sati i nakon toga će korisnici moći da je vide.
U okviru istog Campaign Group možete kreirati više kampanja tako da preporučujem da uvijek testirate nekoliko varijanti sa različitim vizualima i targetiranjem kako biste utvrdili koja kombinacija vam donosi najbolje rezultate.
Ne zaboravite da redovno provjeravate kampanju i reklame kako biste mogli da pratite rezultate i napravite pravovremene izmjene.
Zaključak
Sada znate sve što vam je potrebno da otvorite LinkedIn nalog za reklamiranje i kreirate LinkedIn Sponsored Content kampanje, a imate i dobru sliku kako izgledaju ostale vrste reklama koje ova platforma nudi.
Imajte na umu da LinkedIn reklame nisu pravo rješenje za sve vrste biznisa i najbolje rezultate će donijeti biznisima koji se bave B2B poslovanjem ili im je ciljna publika primarno poslovno orijentisana. LinkedIn je takođe odlično mjesto da se izbrendirate kao poslodavac i privučete kvalitetne zaposlene.
Naravno, kao i za ostale oblike marketinga, i za LinkedIn reklamiranje važi zlatno pravilo – sve i stalno testirajte.
Sada želim da čujem vas:
Koje LinkedIn kampanje su vam donijele najbolje rezultate?
Kakvo je vaše iskustvo sa Messages reklamama?
Želite li da još pišem o LinkedIn reklamiranju?
Pozdrav, prošle nedelje sam htela pustiti svoju prvu Linkedin reklamu međutim, reklama mi je odbijena zbog toga što je na jeziku koji nije odobren, odnosno na srpskom. Kontaktirala sam support pošto sam i sama već nailazila na tuđe reklame koje su napisane na srpskom i dobila sam odgovor: Hi, received an update and we do accept unsupported languages on the landing pages however it is prohibited to use unsupported languages in ad texts. For this reason a rejection is appropriate here and you can use English instead. If you can change the language in the ad from Serbian to English… Read more »
Pozdrav Ivana,
U tekstu sam samo naveo primjer kako proces postavke reklame izgleda pa sam koristio moju objavu da ne bih koristio objave klijenata zbog zaštite podataka. Nažalost reklame na srpskom još uvijek nisu podržane od strane LinkedIn-a i ne bi prošla reklama da sam je tako pustio.
Naveo sam ranije u tekstu da reklamiranje na našem jeziku još uvijek nije moguće ali razumijem da su slike bile zbunjujuće pa ću ih zamijeniti engleskom verzijom, hvala što ste mi ukazali na to.
Baš naprotiv, nisu me slike zbunile već reklame na koje sam sama naišla na svom Linkedin zidu dok sam istraživala. Ne znam jel to onda bio boost post a da ga nisam prepoznala? Npr. Visa je neki dan imala “Carousel” tip reklame na srpskom jeziku pa mi nije jasno na koju foru…
Moguće da je bio boost post ali LinkedIn i boost računa kao reklamu i ne dozvoljava da se boost-uju objave koje su na srpskom. Jedino što može biti je da im je reklama “promakla” ili LinkedIn ima specijalni tretman za velike brendove poput Vise kao što imaju Facebook i Google, što je veoma vjerovatno.
Poštovani, članak je odlično napisan.
Uredili smo sve što ste rekli, ali nam je LinkedIn odbio reklamu jer ne podržava srpski jezik.
Poštovani Mihailo, hvala na lijepim riječima.
Kao što sam napisao u tekstu, LinkedIn nažalost još uvijek ne podržava srpski jezik ali se nadamo da će uvesti tu mogućnost u skorijoj budućnosti.
Pozdrav Imam profil na LinkedIn mrezi i imam dosta impresija na svoje slikarske radove koje tamo postavljam,I imam jako puno impresija po jednoj slici u prosjeku oko 250 impresija,čak neke i. Preko 400 imoresija Naime zanima me šta one znače?
Pozdrav Ivice, impresije su u suštini pregledi. Znači ako imate 250 impresija na nekoj slici, to znači da se ta slika pojavila 250 ljudi na njihovom LinkedIn feed-u.
Puno Hvala na odgovoru,Nije mi bilo jasno,jer su i.lajkovi prisutni,tako da nisam znao razliku šta je jače lajkove kad ti netko da ili.impresije?,,Uglavnom zadovoljan sam jedini sam iz Rijeke tj Hrvatske gdje su me stavili u Google tražilicu pod johnnytheuniverse street art,jer kad to ukucate se vide moji lajkovi Radim Uzivo izložbe po gradovima da ljudi vide koncipirano je tako da može svatko nešto da ubaci za podršku.ili kupi sliku A4 formata akril za 30 eura!!,dok za to vrijeme sjedim i crtam,,Uglavnom djeca su mi publika a oni su iskreni,dok ja sa 55 god ne tražim puno,!tako da bar ostane… Read more »
Pozdrav Ivice. Lajkovi su bolji jer pokazuju LinkedIn algoritmu da se korisnicima sviđa Vaš sadržaj jer, osim što su vidjeli slike (impresije), preduzeli su i dodatnu akciju da ih lajkuju.
To je super, svaka čast! Samo tako nastavite i rezultati će biti još bolji :). Nema na čemu, srdačan pozdrav.
Pozdrav i. Puno Hvala na podršci,poz,ivica..johnnytheuniverse -Free Artist
Pozdrav,Desilo. mi se na LinkedIn,da su.mi se sve impresije izbrisale, kao i slike koje sam stavljao,!Naime unio sam.mail nakon dugog vremena pod kontakt,! i vidim nema ništa od slika,!morao sam ponovno,I.pojave se imoresije,I sad opet idem stavljat slike impresije su opet izbrisane a piše mi da sam ih imao?Molim vas u čemu je stvar i kako bi ja mogao direktno njih kontaktirati,ili impresije nisu toliko bitne?i još jedno pod pitanje dali je moguća kakva zarada ukratko na LinkedIn?pozdrav,ivica
Pozdrav Ivice. Impresije su se vjerovatno izbrisale ako ste nešto mijenjali na objavi pa LinkedIn to sada smatra novom objavom i opet broji impresije. One i nisu toliko bitne, bitnije je koliko ljudi reaguje na objavu ili komentariše.
Što se tiče zarade, to uveliko varira u zavisnosti od oblasti poslovanja i količine uloženog truda. Ako Vaša ciljna publika koristi LinkedIn i postavljate sadržaj koji je toj publici interesantan i želi da ga prati, onda je moguće i zaraditi.
Puno vam Hvala na odgovoru,!Uglavnom ja ću postavljati svoje slike koje crtam,pa ću vidjeti kroz vrijeme?,već su me lajkali neki ljudi i institut za Psihodeliju me isto lajkao,imaju sjedište u Kaliforniji,jer uglavnom crtam takvu vrstu slika!?,tj volim psihodeliju!?,Znači po vama ipak je moguća zarada na LinkedIn u,eto toliko puno hvala na odgovoru,ivica
Nema na čemu Ivice 🙂